Ako toto všetko vzniklo a čo ti ponúkame

Sme kamaráti už od detstva, dlhšie sme sa nevideli, ale časom sme si zase k sebe našli cestu a celý projekt „Progress“ vlastne vznikol z jednej hodinovej debaty ohľadne cvičenia a stravy. Povedali sme si, že v dnešnej dobe stále viac ľudí začína cvičiť, alebo sa aspoň pomaly o cvičenie zaujímať. Dali sme dokopy teóriu, skúsenosti a zábavu a chceme Ti priniesť kvalitné informácie nielen z tejto oblasti. Na internete je veľa informácii a človek častokrát nevie, ktoré sú správne a ktoré nie.
Ako prvý účet sme spravili YouTube a začali točiť videá, či už o cvičení, alebo o niečom z „kuchyne“. No časom sme zistili, že do videa sa nedajú vždy vložiť všetky myšlienky. Občas človek povie niečo inak ako to myslel, alebo sa jeho poznatky posunuli ďalej a vo videu, ktoré je už na nete to len tak neprepíšeš. Tak sme si povedali že založíme blog, ktorý mal byť už o veľa skôr, no život kladie do cesty aj prekážky, ktoré treba zdolávať a sme tu, aj keď o trochu neskôr (od 1.11.2015). Ďalej sme zapracovali na kalorickej kalkulačke, vďaka ktorej si môžeš ZADARMO vyrátať svoj denný výdaj/príjem (29.5.2016).
Na tejto stránke nájdeš objektívne názory, tipy, triky a videá. Snažíme sa byť otvorení a informácie, ktoré tu zverejňujeme overovať viacerými zdrojmi, čiže to nebude niečo vycucané len tak z prsta. Tak isto chceme byť k Tebe priateľskejší a písať takou príjemnejšou formou, veď si niečo prečítaj a uvidíš. Ak sa Ti na našej webovej stránke (blogu) páči, kľudne si ju ulož do záložiek a pravidelne ju sleduj a odporuč svojim kamarátom. Vďaka tomu bude poznať stále viac ľudí pravdu a možno trošku odlišný pohľad na celú túto „problematiku“. Budeme radi za každý tvoj návrh ako by sa dala stránka zlepšiť, či už novou sekciou článkov, alebo niečim úplne odlišným 🙂 .

Prejsť na články

Pohyb · Životospráva · Vzdelávanie

Kamil
KamilAdmin
Zdravím Ťa. Moje meno je Kamil a mám 19. Keď som mal 15 trpel som poruchou príjmu potravy a za rok som schudol z 58 na 47kg pri výške 173cm, pričom som skoro skončil na infúziach. Po tejto udalosti som začal študovať výživu z rôznych aspektov. Informácie, ktoré som nadobudol sa budem snažiť šíriť ďalej na tomto webe. Čo sa týka športu, my dvaja sme nikdy neboli kamaráti. Posledný pol rok som začal venovať svoju pozornosť rôznym pohybovým aktivitám, najmä tým s vlastným telom. Uvažujem o cvičení skôr ako o pohybe, ako o niečom prirodzenom čo by malo človeka napĺnať a uľahčovať mu život. Hýb sa pokiaľ môžeš, zajtra už môže byť neskoro.
Michal
MichalAdmin
Ahoj, ja som Michal, no kamaráti ma volajú Miho a mám 22 rokov. Prešiel som si chorou štítnou žlazou, kedy mi doslova trčali rebrá pri výške 183cm a váhe 62kg. Nemohol som sa na to ďalej pozerať, začal som doma klikovať a drepovať, časom sa zdvíhať pred domom na prašiaku a v pivnici „boxovať“. Prešiel som si aj posilkou, no najviac ma vždy lákala nejaké kombinácia viacerých štýlov cvičenia. Svoje vedomosti som si zo začiatku obohacoval z rôznych magazínov, no neskôr som sa začal zaoberať cvičeniu a výžive po odbornejšej stránke (ďakujem Kamil). Neustále sa snažím zlepšovať, či už fyzicky, alebo vedomostne, nech ti môžeme prinášať stále kvalitnejši obsah.